Jakie tkaniny są najlepsze na letnie upały? Z jakich tkanin wybierać ubrania na lato?

Jakie tkaniny są najlepsze na letnie upały? Z jakich tkanin wybierać ubrania na lato?

Skład - ale czy to wszystko?

Upał potrafi dać w kość. Czasem jest tak ciepło, że chciałoby się zdjąć z siebie skórę. Ale się nie da. Zdarza się, że zakładamy pozornie cienkie i przewiewne rzeczy, które wydają się mgiełką jednak ich syntetyczny skład sprawia, że mimo niskiej gramatury  nasza skóra w nich nie oddycha i czujemy dyskomfort.Trochę jakbyśmy byli owinięci folią. Wiemy już, że poliester w opały odpada, ale czy to oznacza, że każda naturalna tkanina będzie ok?

Splot

Odpowiadając na pytanie czy każda naturalna tkanina lub pochodzenia naturalnego będzie ok odpowiedź nie jest taka oczywista. Żebyśmy ten komfort rzeczywiście poczuli, to dobrze jest wybierać na taką pogodę ubrania o rzadkim splocie, który umożliwia lepszą cyrkulację powietrza. W upały sprawdzają się też tkaniny bawełniane haftowane ażurowe - w nich też będziemy mieć większy komfort dzięki małym dziurkom.

Gramatura

Bawełna o gęstym splocie i dużej gramaturze również nie będzie idealnym rozwiązanie. Ale cieniutki bawełniany batyst o niskiej gramaturze już tak. Poczujemy w rzeczy wykonanej z takiej tkaniny najmniejszy podmuch wiatru. Również len  lub mieszanki lnu i wiskozy  o niskiej gramaturze w upały sprawdzą się idealnie. Zobacz dostępne modele koszul i bluzek wykonanych z takiej tkaniny.

Fason

Na lato wybierajmy fasony nie przylegające mocno do ciała. W luźniejszych ubraniach zdecydowanie będzie nam przyjemniej, gdy temperatura na zewnątrz przekracza 30 stopni. Fasony sukienek, które zwykle nosisz z paskiem teraz stylizuj bez niego- na pewno komfort będzie większy. Dobrze jeśli ubrania można nosić na różne sposoby i kiedy fajnie wyglądają zarówno puszczone luźno jak i dopasowane przy pomocy paska. Tak jest np z sukienką rowerową i sukienką SOPO w każdej z tych opcji wyglądasz fajnie.

Alternatywne włókna

zamierzam niebawem testować i być może wprowadzić u siebie w sklepie modele szyte z włókien konopnych. Póki co są mało popularne w Polsce, ale ze względu na mało obciążającą środowisko uprawę i świetne właściwości antybakteryjne wieszczę tkaninom z tego włókna duży sukces jeśli chodzi o letnią garderobę.

O autorce

Jeżeli szukasz niebanalnych ubrań damskich, skontaktuj się 667236244. W pracowni TWISTED FORM szyjemy  też na zamówienie

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.