Tabela rozmiarów i zdejmowanie miary - jak się dobrze zmierzyć, żeby nie tracić czasu na zwroty

Tabela rozmiarów i zdejmowanie miary - jak się dobrze zmierzyć, żeby nie tracić czasu na zwroty

Tabele rozmiarów

Mimo, że tabele rozmiarów wprowadzają  ład i porządek, ułatwiają orientację i podjęcie decyzji podczas wyboru ubrania - przyznam że nigdy ich nie lubiłam. Może dlatego, że nigdy nie pasowałam tam idealnie, poza tym nie cierpię etykietowania ludzkiego ciała symbolami rozmiarów. Rzadko też spotykam się w pracy z osobami, które by się idealnie wpasowywały w pole tabeli rozmiarów. Prawie zawsze, któryś z obwodów odbiega od standardowych dla danego rozmiaru. Ważne jednak by patrząc na dany fason wiedzieć, które wymiary brać pod uwagę wybierając dla siebie ubranie.

Najpierw kilka prostych rad dotyczących samego zdejmowania podstawowych pomiarów:

BIUST - Obwód biustu mierzymy w najszerszym miejscu na wdechu
TALIA
- Obwód talii mierzymy w najwęższym miejscu na wydechu
BIODRA
- Obwód bioder mierzymy w najszerszym miejscu stojąc ze złączonymi stopami
DŁUGOŚĆ RĘKAWA
- mierzymy przy lekko zgiętym łokciu, od główki rękawa przez zewnętrzną krawędź łokcia do nadgarstka.

zdejmowanie miary, jak się mierzyć

 • pomiarów dokonujemy w bieliźnie, trzymając taśmę mierzącą równolegle do podłogi (najlepiej poprosić kogoś o pomoc)
 • jeśli Twój wynik wypada pomiędzy dwoma rozmiarami wybierz mniejszy, gdy szukasz odzieży bardziej dopasowanej lub większy, gdy potrzebujesz czegoś luźniejszego
 • jeśli obwody Twojego biustu i talii różnią się od tych z tabeli (np biust jest w rozmiarze S a talia w rozmiarze M) to powinnaś raczej wybrać odzież w rozmiarze Twojego biustu
 • jeśli rozmiary bioder i talii różnią się od tych z tabeli (np biodra są w rozmiarze L, a talia M) powinnaś raczej wybrać odzież w rozmiarze Twoich bioder - jeśli rzecz jest mocno dopasowana będzie można ją w talii zwęzić. Z poszerzaniem na linii bioder byłby kłopot, gdyż nie zawsze są odpowiednie do tego zapasy.

 

  Poniżej tabela rozmiarów, którą stworzyłam na potrzeby sklepu online. Pamiętaj, że rozmiar jest w jakimś stopniu umowny. Obwody podane w tabelach u  producentów odzieży często różnią się nieco wartościami, więc warto się z tymi tabelami zawsze zapoznać - szczególnie jeśli chcesz kupić dopasowany fason.

   

  ROZMIAR

  BIUST

  TALIA

  BIODRA

  XS

  73-81

  52-59

  78-85

  S

  82-89

  60-67

  86-93

  M

  90-97

  68-71

  94-101

  L

  98-104

  76-83

  102-109

  XL

  105-111

  84-91

  110-117

   

  W ubraniach z tkanin (nierozciągliwych), dopasowanych na całej sylwetce musimy nasze pomiary zdejmować bardzo rzetelnie, mimo to jednak jest duża szansa, że ubranie nie będzie pasowało. Łatwiej z dzianiną, która mimo iż przylega do ciała to "pracuje" i dopasowuje się do figury.

  Wybierając rozmiar ubrań z tkaniny (lnu, bawełny czy innych nierozciągliwych) zwracajmy uwagę na  nasz pomiar ze strefy w której dany fason jest dopasowany i przylega. Np jeśli chcemy kupić sukienkę która jest dopasowana na linii biustu, a dalej rozkloszowana, to patrzymy tylko jak ma się nasz obwód biustu do tego z tabeli rozmiarów u danego producenta. Jeżeli mamy sukienkę dopasowaną w biuście i w talii, a rozkloszowaną na biodrach to wymiarem bioder nie powinniśmy się przejmować.

   

  Pamiętajcie, że zawsze w razie wątpliwości warto się dopytać w marce, której chcemy ubranie kupić jaki rozmiar byłby dla nas odpowiedni.

  W TWISTED FORM tworzymy ubrania z naturalnych tkanin, które są nierozciągliwe (nie zawierają elastanu). Zazwyczaj ubrania powstają z bawełny i lnu. Modele są  tak pomyślane żeby dzięki regulacji w spódnicach, sukienkach czy marynarkach można je było dobrze dopasować do sylwetki. Dzięki czemu wybór właściwego rozmiaru jest obarczony mniejszym ryzykiem niepowodzenia, ubranie też może Ci służyć długi czas dopasowując się do ewentualnych zmian jakie zajdą w Twojej sylwetce. Zarówno tkaniny, które są bardzo wytrzymałe jak i konstrukcja pozwoli Ci cieszyć się nimi przez lata.

  W przypadku problemów z dobraniem odpowiedniego rozmiaru ze standardowych możecie też skorzystać z opcji MADE TO MEASURE. Realizacja zamówienia trwa wtedy zazwyczaj dłużej i  kosztuje więcej, ale otrzymujecie ubranie dopasowane do swoich potrzeb. Krawiectwo miarowe, to trochę taka ubraniowa celebracja naszej unikalności. Nieco patetycznie to brzmi, ale tak jest.

   

  Jeżeli szukasz niebanalnych ubrań damskich, skontaktuj się 667236244. W pracowni TWISTED FORM szyjemy  też na zamówienie

  Powrót do blogu

  Zostaw komentarz

  Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.