Jak prawidłowo się zmierzyć

By prawidłowo się zmierzyć potrzebujemy miary krawieckiej czyli tzw „centymetra” oraz pomocnika. Nie należy się garbić, ani przyjmować nienaturalnych poz.

Kiedy mierzymy obwód w biuście pomocnik, stojąc bezpośrednio za osobą mierzoną, musi przeprowadzić miarkę pod jej pachami. Istotne jest, aby osoba mierzona przytrzymała centymetr w najszerszej części figury. Uwaga – centymetr nie może opadać, ale niedopuszczalne jest także zbyt ciasne zdejmowanie miary.

pomiary

 

Obwód talii łatwo zmierzyć w miejscu największego zwężenia tułowia. Trzeba pamiętać, że ciasny bądź luźny pomiar jest kwestią indywidualną i należy go dostosować do własnych preferencji.

Podczas mierzenia bioder należy przeprowadzić centymetr w najszerszej części figury, poniżej talii. Istotne jest, aby miara nie obsuwała się, ale jednocześnie swobodnie przechodziła przez pośladki.

Przy mierzeniu długości rękawa wskazane jest przykładanie miary do kości ramieniowej w miejscu, gdzie zwykle wszyty jest rękaw. Przytrzymując centymetr po zewnętrznej stronie, prowadźmy ją wzdłuż ręki, przez lekko zgięty łokieć, aż do kostki przegubu. Pamiętajmy, aby pomiaru długości rękawa nigdy nie robić przy wyprostowanej ręce, gdyż miara może wyjść zakłamana.